6 maja 2021

Loewen Legal Hub doradza producentowi gier Draw Distance

Kancelaria Loewen została doradcą prawnym krakowskiego studia gier Draw Distance, które chce pozyskać do 4,5 mln zł poprzez emisję akcji. Firma notowana jest na NewConnect, a środki z emisji chce przeznaczyć na realizację projektów studia: największą grę w historii spółki o nazwie „Project Cardinal”.

– Współpraca z kolejną spółką z rynku NewConnect to dla nas duża satysfakcja. Rynek NewConnect to stale rozwijający się segment rynku publicznego, na który trafia dużo ciekawych spółek. Prawnicy Loewen Legal Hub mają duże doświadczenie we współpracy ze spółkami z tego rynku i to jest kolejny projekt, gdzie możemy wykorzystać nasze doświadczenie – podkreśla Szymon Kaczmarek, partner w kancelarii Loewen.

Producent gier zaznacza, że pozyskane fundusze chce wykorzystać na rozwój, w tym produkcję gry, wzmocnienie zespołu oraz realizację projektu badawczo-rozwojowego opracowanego w ramach GameInn.

Najbardziej znaną produkcją studia jest „Serial Cleaner”, w 2021 zapowiedziana jest premiera kontynuacji gry.

Draw Distance SA to niezależny twórca gier z Krakowa. Na rynku NewConnect notowana jest od 2016 roku.

Środki na rozwój – do 4,5 mln zł – planuje pozyskać poprzez emisję do 2 250 000 akcji zwykłych na okaziciela serii C w drodze subskrypcji otwartej. Cena emisyjna akcji serii C zostanie ustalona przez Zarząd i nie będzie niższa niż 2 zł za jedną akcję.