Aktualności
Kancelarii prawnej
Loewen Legal Hub

30 czerwca 2022

Newsletter KRS – jak to działa?

Newsletter KRS –  nowa usługa Portalu Rejestrów Sądowych już działa i pozwala na monitorowanie zmian dotyczących podmiotów w ramach informacji obsługiwanych przez system KRS. Dzięki subskrypcji będziemy mogli otrzymywać informacje mailowe o zmianach w KRS podmiotów, które nas interesują. Zgodnie z założeniami ustawodawcy nowe narzędzie PRS ma przeciwdziałać procederowi kradzieży spółek.

CZYTAJ WIĘCEJ
9 czerwca 2022

“Rzeczpospolita”: Co oznacza zastąpienie WIBOR stawką ON? Artykuł Szymona Kaczmarka

Szymon Kaczmarek, partner zarządzający Loewen Legal Hub na łamach dziennika “Rzeczpospolita”: W trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego premier Mateusz Morawiecki ogłosił plan wsparcia kredytobiorców, którzy w coraz większym stopniu odczuwają podwyższenie stopy WIBOR. Jedną z propozycji pakietu jest „narzucenie” – jak to określił premier – „posługiwania się inną niż WIBOR transparentną stawką pochodzącą z rynku bankowego depozytów overnight”. Co to oznacza i w jaki sposób ma się to wydarzyć?

CZYTAJ WIĘCEJ
17 maja 2022

(R)ewolucja w KRS – subskrypcja online od 21 czerwca

21 czerwca 2022 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, która przewiduje wprowadzenie do Portalu Rejestrów Sądowych nowej funkcjonalności automatycznie informującej użytkowników o:

  • zarejestrowaniu nowej sprawy w systemie lub
  • dokonaniu wpisu w rejestrze przedsiębiorców.
CZYTAJ WIĘCEJ
31 marca 2022

Wyznaczanie terminów WZA – darmowe narzędzie od Loewen Legal Hub

Loewen Legal Hub udostępnił bezpłatny kalkulator pozwalający w prosty sposób wyliczyć przewidziane przepisami prawa terminy związane ze zwoływaniem Walnych Zgromadzeń Akcjonariuszy. Narzędzie jest dostępne na stronie www.terminywza.loewen.pl

CZYTAJ WIĘCEJ
13 marca 2022

Ministerstwo Finansów wydłużyło terminy na składanie sprawozdań finansowych za 2021 rok

10 marca 2022 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia innych terminów wypełniania obowiązków w zakresie ewidencji oraz w zakresie sporządzenia, zatwierdzenia, udostępnienia i przekazania do właściwego rejestru, jednostki lub organu sprawozdań lub informacji.

CZYTAJ WIĘCEJ
2 marca 2022

FamiCordTx pozyskał 16 mln zł z emisji akcji w ramach pre-IPO

Obsługą prawną transakcji zajmował się zespół Loewen Legal Hub. Środki z emisji zostaną przeznaczone na I fazę badań klinicznych innowacyjnej terapii nowotworowej o nazwie CAR-T. W kolejnym roku FamiCordTX planuje IPO i debiut giełdowy.

CZYTAJ WIĘCEJ
25 lutego 2022

Surowe kary dla spółdzielni, fundacji i stowarzyszeń za brak wpisu do CRBR

Nawet 1 milion złotych kary mogą zapłacić spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, które przegapiły nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Zgodnie z nowymi przepisami, do 31 stycznia 2022 organizacje musiały wskazać swoich beneficjentów rzeczywistych.

CZYTAJ WIĘCEJ
21 lutego 2022

Pure Alpha Investments inwestuje w Boring Owl

Fundusz zarządzany przez Marcina Kuciapskiego i Michała Szpina zainwestował w software house specjalizujący się w projektowaniu i rozwijaniu aplikacji mobilnych i webowych. Za transkację od strony prawnej odpowiadał adwokat Szymon Kaczmarek z Loewen Legal Hub.

CZYTAJ WIĘCEJ
16 lutego 2022

Mec. Mateusz Janion: czy odmowa udziału w konferencji prasowej to zakazane prawem utrudnianie krytyki prasowej?

Duże kontrowersje wśród dziennikarzy wzbudziło zachowanie organizatorów konferencji prasowej nt. akcji billboardowej o przyczynach podwyżek cen energii. Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie – organizator konferencji i całej akcji próbował ograniczyć dostęp do konferencji niektórym dziennikarzom. A operatorom kamer TV i dziennikarzom radiowym zabroniono rejestrowania obrazu i dźwięku. Takie zachowanie spotkało się z oburzeniem i stanowczą reakcją przedstawicieli mediów. Adwokat Mateusz Janion z Loewen Legal Hub przeanalizował te wydarzenia pod kątem ewentualnej odpowiedzialności karnej organizatorów tej konferencji. 

CZYTAJ WIĘCEJ
9 lutego 2022

Nowe zasady podpisywania sprawozdań finansowych – co się zmieniło?

Za sprawą nowelizacji ustawy o rachunkowości zmieniły się zasady podpisywania sprawozdań finansowych. Od tego roku, nawet w sytuacji przedsiębiorstw kierowanych przez organ wieloosobowy, wystarczy podpis jednego przedstawiciela takiego organu np. zarządu. Trzeba spełnić jednak dodatkowe warunki.

CZYTAJ WIĘCEJ