Aktualności
Kancelarii prawnej
Loewen

22 czerwca 2023

Olavion sp. z o. o. z grupy Unimot S.A. powiększa swoją flotę lokomotyw elektrycznych

13 czerwca 2023 r. Newag S.A. zawarła z Olavion sp. z o.o. umowę sprzedaży czterech nowoczesnych lokomotyw elektrycznych Dragon 2.

CZYTAJ WIĘCEJ
1 czerwca 2023

“Infor.pl”: Artykuł Klaudii Jędrzejczyk o postępowaniach przymuszających KRS

“Dokonanie wpisu oraz rejestracja zmian danych ujawnionych w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) to jeden z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą w formie spółki handlowej. Zgodnie z przepisami, wniosek o wpis lub o zmianę danych podmiotu w rejestrze przedsiębiorców KRS powinien być złożony do sądu rejestrowego w terminie 7 dni od dnia, w którym zdarzenie uzasadniające zmianę miało miejsce. Praktyka pokazuje, że wielu przedsiębiorców zaniedbuje ten obowiązek i zgłasza zmiany za późno lub nie robi tego wcale.” – czytamy w artykule Klaudii Jędrzejczyk z Loewen opublikowanym przy portal Infor.pl

CZYTAJ WIĘCEJ
11 maja 2023

Artur Zawadowski partnerem kancelarii Loewen

10 maja do grona partnerów kancelarii dołączył Artur Zawadowski, radca prawny, uznany specjalista od restrukturyzacji i rynków finansowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
14 marca 2023

“Rzeczpospolita”: Jak dogonić znikające hipoteki? Artykuł ekspercki Mateusza Janiona

Co się dzieje z hipoteką po podziale nieruchomości? Przepisy mówią, że przekształca się w hipotekę łączną obciążającą obie. Praktyka wieczystoksięgowa pokazuje, że coraz częściej mamy do czynienia ze „znikaniem” hipoteki przy zakładaniu nowych ksiąg wieczystych dla nieruchomości.

 

CZYTAJ WIĘCEJ
10 marca 2023

90% udziałów Olavion w rękach Unimotu. Finał transakcji ze wsparciem Loewen

7 marca doszło do sfinalizowania transakcji sprzedaży 90% udziałów spółki kolejowej Olavion do grupy Unimot, notowanej na giełdzie spółki zajmującej się importem paliw. Doradcą prawnym zbywających udziały właścicieli Olavion była kancelaria Loewen.

CZYTAJ WIĘCEJ
8 marca 2023

Pozasądowa restrukturyzacja – warsztat Artura Zawadowskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim

„Pozasądowa restrukturyzacja – umowy standstiil” to tematyka zajęć, które poprowadził mec. Zawadowski dla słuchaczy studiów podyplomowych z prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego.

CZYTAJ WIĘCEJ
3 marca 2023

“Parkiet”: Czy to koniec alternatywnych spółek inwestycyjnych w Polsce? Felieton Szymona Kaczmarka

Komisja Nadzoru Finansowego chce zakazu wprowadzania do obrotu alternatywnych spółek inwestycyjnych (“ASI”) pośród klientów detalicznych, a także istotnie ograniczyć możliwości przekwalifikowania klientów detalicznych na profesjonalnych.

CZYTAJ WIĘCEJ
25 stycznia 2023

Wolf and Oak z nowym inwestorem

Spółka akcyjna Wolf and Oak Distillery pozyskała zagranicznego inwestora. Transakcję obsługiwał zespół prawników kancelarii Loewen Legal Hub: Szymon Kaczmarek i Klaudia Jędrzejczyk.

CZYTAJ WIĘCEJ
11 stycznia 2023

Unimot kupuje Olavion. Transakcję obsługuje Loewen Legal Hub

Udziałowcy spółki kolejowej Olavion zawarli umowę przedwstępną warunkową na mocy której 100% udziałów w spółce ma zostać zakupiona przez Grupę Unimot, niezależnego importera paliw. Nad stroną prawną transakcji po stronie właścicieli Olavion czuwa kancelaria Loewen Legal Hub.

CZYTAJ WIĘCEJ
21 grudnia 2022

“Prawo.pl”: Dziesięć awarii w niecałe cztery miesiące – eKRS mocno szwankuje. Komentarz Szymona Kaczmarka

Portal Prawo.pl pochylił się nad problemem powtarzających się i coraz częstszych awarii Krajowego Tejestru Sądowego oraz Portalu Rejestrów Sądowych. Tylko w ostatnim czasie e-KRS aż 10 razy miał poważne przerwy w działaniu. Problem na łamach portalu skomentował adwokat Szymon Kaczmarek, partner w Loewen Legal Hub.

CZYTAJ WIĘCEJ