Aktualności
Kancelarii prawnej
Loewen Legal Hub

14 marca 2023

“Rzeczpospolita”: Jak dogonić znikające hipoteki? Artykuł ekspercki Mateusza Janiona

Co się dzieje z hipoteką po podziale nieruchomości? Przepisy mówią, że przekształca się w hipotekę łączną obciążającą obie. Praktyka wieczystoksięgowa pokazuje, że coraz częściej mamy do czynienia ze „znikaniem” hipoteki przy zakładaniu nowych ksiąg wieczystych dla nieruchomości.

 

CZYTAJ WIĘCEJ
10 marca 2023

90% udziałów Olavion w rękach Unimotu. Finał transakcji ze wsparciem Loewen

7 marca doszło do sfinalizowania transakcji sprzedaży 90% udziałów spółki kolejowej Olavion do grupy Unimot, notowanej na giełdzie spółki zajmującej się importem paliw. Doradcą prawnym zbywających udziały właścicieli Olavion była kancelaria Loewen.

CZYTAJ WIĘCEJ
8 marca 2023

Pozasądowa restrukturyzacja – warsztat Artura Zawadowskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim

„Pozasądowa restrukturyzacja – umowy standstiil” to tematyka zajęć, które poprowadził mec. Zawadowski dla słuchaczy studiów podyplomowych z prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego.

CZYTAJ WIĘCEJ
3 marca 2023

“Parkiet”: Czy to koniec alternatywnych spółek inwestycyjnych w Polsce? Felieton Szymona Kaczmarka

Komisja Nadzoru Finansowego chce zakazu wprowadzania do obrotu alternatywnych spółek inwestycyjnych (“ASI”) pośród klientów detalicznych, a także istotnie ograniczyć możliwości przekwalifikowania klientów detalicznych na profesjonalnych.

CZYTAJ WIĘCEJ
25 stycznia 2023

Wolf and Oak z nowym inwestorem

Spółka akcyjna Wolf and Oak Distillery pozyskała zagranicznego inwestora. Transakcję obsługiwał zespół prawników kancelarii Loewen Legal Hub: Szymon Kaczmarek i Klaudia Jędrzejczyk.

CZYTAJ WIĘCEJ
11 stycznia 2023

Unimot kupuje Olavion. Transakcję obsługuje Loewen Legal Hub

Udziałowcy spółki kolejowej Olavion zawarli umowę przedwstępną warunkową na mocy której 100% udziałów w spółce ma zostać zakupiona przez Grupę Unimot, niezależnego importera paliw. Nad stroną prawną transakcji po stronie właścicieli Olavion czuwa kancelaria Loewen Legal Hub.

CZYTAJ WIĘCEJ
21 grudnia 2022

“Prawo.pl”: Dziesięć awarii w niecałe cztery miesiące – eKRS mocno szwankuje. Komentarz Szymona Kaczmarka

Portal Prawo.pl pochylił się nad problemem powtarzających się i coraz częstszych awarii Krajowego Tejestru Sądowego oraz Portalu Rejestrów Sądowych. Tylko w ostatnim czasie e-KRS aż 10 razy miał poważne przerwy w działaniu. Problem na łamach portalu skomentował adwokat Szymon Kaczmarek, partner w Loewen Legal Hub.

CZYTAJ WIĘCEJ
16 listopada 2022

“Infor.pl”: Podpis zaufany ePUAP a podpis własnoręczny – czy są tak samo ważne? Artykuł Klaudii Jędrzejczyk.

Cyfryzacja życia codziennego prowadzi do tego, że coraz więcej dokumentów podpisywanych jest za pomocą podpisu zaufanego – jednej z funkcji platformy ePUAP. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy przyspieszyć obieg dokumentów. Ale czy każdy dokument podpisany podpisem zaufanym jest tak samo ważny jak dokument podpisany własnoręcznie? Klaudia Jędrzejczyk analizuje tę kwestię na łamach portalu Infor.pl

CZYTAJ WIĘCEJ
4 listopada 2022

#PiątekzLoewen: Zagadka Kodeksu spółek handlowych

Kodeks spółek handlowych ma wiele zagadek. Jedną z nich wiąże się z kwestią aportu. Z nieznanych  przyczyn wniesienie akcji aportem do spółki traktowane jest inaczej niż normalne zbycie akcji.

CZYTAJ WIĘCEJ
10 października 2022

Satus Games zainwestował w studio Space Fox Games

Fundusz Satus Games zainwestował ponad 1 milion złotych w dewelopera i wydawcę gier komputerowych indie, dzięki czemu Space Fox Games ma zabezpieczenie finansowe do końca 2024. Od strony prawnej, transakcję prowadził zespół kancelarii Loewen Legal Hub.

CZYTAJ WIĘCEJ