23 czerwca 2021

Kolejna emisja akcji Platige Image SA na rynku NewConnect

Zarząd GPW postanowił wprowadzić do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect 240 000 (dwieście czterdzieści tysięcy) akcji zwykłych na okaziciela serii G spółki Platige Image SA, o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Debiut akcji odbył się 23 czerwca 2021. 

Kancelaria Loewen Legal Hub jest doradzą prawnym w tym procesie.

– Obsługa tego typu transakcji na rynku kapitałowych to jeden z kluczowych aspektów działalności naszej kancelarii. Doradzamy spółkom notowanym na giełdzie, ale i pomagamy im przeprowadzić ten proces sprawnie. Z przyjemnością także obserwujemy ich rozwój, jak w przypadku Platige Image – przyznaje Szymon Kaczmarek, partner w kancelarii Loewen Legal Hub. 

Platige Image to wielokrotnie nagradzana spółka specjalizująca się w grafice komputerowej, cyfrowych efektach specjalnych i animacjach 3D. 

Spółka ma na swoim koncie powszechnie znane produkcje takie jak – nominowana do Oscara krótkometrażowa „Katedra” Tomasza Bagińskiego, serial „Wiedźmin” – jedna z największych dotychczasowych produkcji Netflixa, którego producentem wykonawczym był Tomasz Bagiński, a za efekty specjalne odpowiadała Platige Image czy też „Jeszcze dzień życia” – animowany film nagrodzony Europejską Nagrodą Filmową – na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego pod tym samym tytułem.