2 marca 2022

FamiCordTx pozyskał 16 mln zł z emisji akcji w ramach pre-IPO

Obsługą prawną transakcji zajmował się zespół Loewen Legal Hub. Środki z emisji zostaną przeznaczone na I fazę badań klinicznych innowacyjnej terapii nowotworowej o nazwie CAR-T. W kolejnym roku FamiCordTX planuje IPO i debiut giełdowy.

FamiCordTx to spółka z grupy PBKM, który jest większościowym udziałowcem. W lipcu 2021 Loewen Legal Hub doradzał FamiCordTX w emisji akcji na rzecz spółki NextCell Pharma AB – efektem tej transakcji było uruchomienie produkcji innowacyjnej terapii komórkowej CAR-T.

CAR-T to technologia komórkowa Chimerycznych Receptorów Antygenowych łączy w sobie dwie najnowocześniejsze koncepcje: terapię komórkową i inżynierię genetyczną. Podstawową koncepcją jest wykorzystanie unikatowej właściwości limfocytów do rozpoznawania i zabijania komórek, a następnie wyposażenie ich w genetycznie utworzony receptor pozwalający na rozpoznawanie komórek nowotworowych.

Polski Bank Komórek Macierzystych powstał w 2002 roku jako jeden z pierwszych banków komórek macierzystych w Polsce. W 2006 roku rozpoczął ekspansję międzynarodową pod marką FamiCord, oferując usługi także poza Polską. Aktualnie Grupa FamiCord jest największym w Europie i piątym największym bankiem komórek macierzystych na świecie.