30 czerwca 2022

Newsletter KRS – jak to działa?

Newsletter KRS –  nowa usługa Portalu Rejestrów Sądowych już działa i pozwala na monitorowanie zmian dotyczących podmiotów w ramach informacji obsługiwanych przez system KRS. Dzięki subskrypcji będziemy mogli otrzymywać informacje mailowe o zmianach w KRS podmiotów, które nas interesują. Zgodnie z założeniami ustawodawcy nowe narzędzie PRS ma przeciwdziałać procederowi kradzieży spółek.

Przypominamy, że usługa monitorowania podmiotów możliwa jest wyłącznie dla użytkowników posiadających konto w PRS.

Po zalogowaniu do Portalu Rejestrów Sądowych w podstronie Krajowy Rejestr Sądowy widoczna jest nowa zakładka Newsletter Krajowego Rejestru Sądowego, która umożliwia dodanie podmiotu do monitorowania, zarządzanie dokonanymi subskrypcjami oraz śledzenie zdarzeń dotyczących podmiotów już zasubskrybowanych.

 

W celu dodania podmiotu do listy subskrypcyjnej należy wybrać opcję Dodaj podmiot do monitorowania, użytkownik zostaje przekierowany do nowej zakładki, w której wskazuje numer KRS interesującego go podmiotu. Następnie, użytkownik wybiera okres w jakim subskrypcja ma być aktywna (maksymalnie do roku z możliwością przedłużenia). Ponadto, do użytkownika należy wybór formy w jakiej powiadomienia będą mu udostępniane. System przewiduje dwie możliwości – przesyłanie alertów na adres e-mail przypisany do konta w PRS lub powiadomienia tylko w systemie.

 

Każdy zalogowany użytkownik może wybrać maksymalnie 50 podmiotów do monitorowania.

Autorka: Klaudia Jędrzejczyk